Звітуємося


Звіт за 2019-2020 навч. рік


1. Вже третій рік  поспіль я очолює експертну творчу групу викладачів української мові і літератури «Берегиня» м. Запоріжжя. І 23 вересня 2019 року у Науково-методичному центрі професійно-технічної освіти, відбулося зібрання членкинь творчої групи, щоб розпочати з новими  силами, натхненням і баченням  роботу нашої групи. Адже у цьому навчальному році ми  всі разом будемо працювати  над новою методичною темою «Реалізація компетентнісного підходу на уроках української мови та літератури».
Наша зустріч  була  присвячена таким  важливим питанням:
1) Обговорення та затвердження плану роботи творчої групи на 2019-2020 навч. рік.
2) Визначення напрямків роботи експертної творчої групи за новою методичною темою.
3) Опрацювання методичних рекомендацій у викладанні української мови та літератури в 2019-2020 н.р.
4) Обговорення змін поурочно-тематичного планування уроків з української мови та літератури за новою програмою для 11-го класу.
5) Інформація щодо участі в обласному семінарі-практикумі викладачів української мови та літературі, зарубіжної літератури на тему «Розвиток творчих здібностей та активація пізнавальної діяльності здобувачів освіти на уроках української мови і літератури в умовах  використання інноваційних технологій» (27 вересня 2019 року, м. Бердянськ).
Крім цього, були обговорені питання проведення конкурсу буктрейлерів, створенню/поновленню та наповненню викладацьких блогів та іншому. Мною, як керівником групи було доведено інформацію стосовно методичних рекомендацій МОН України щодо викладання української мови та літератури у 2019-2020 навчальному році.

2. 27 вересня 2019 року на базі ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти» проведений обласний семінар-практикум викладачів української мови та літератури, зарубіжної літератури закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області.
Кокіна І.А. -  керівник експертної творчої групи викладачів української мови та літератури "Берегиня" м. Запоріжжя,  на цьому семінарі  презентувала  інформацію щодо особливостей викладання української мови та літератури у 2019-2020 навчальному році.

3. 17 жовтня 2019 року відбулося засідання членів журі обласного конкурсу буктрейлерів "Книга, яка мене схвилювала" (заочний етап конкурсу). Важко було оцінювати роботи, в які учні вклали своє серце і душу. Звичайно, були роботи, які захопили з першої секунди перегляду. І тепер я точно знаю, що саме мені варто прочитати найближчим часом! ...щоб бути з молоддю на одній "хвилі". На 22 жовтня 2019 року було заплановано очний тур конкурсу - захист буктрейлерів і виголошення фанфікшенів.
  
4. 22 жовтня 2019 року на базі Державного навчального закладу «Запорізький правобережний професійний ліцей» відбувся фінал конкурсу буктрейлерів серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області «Книга, яка мене схвилювала».
У  конкурсі взяли участь 44 учня із 26 закладів освіти області. Захід показав належний рівень учнівських робіт, а також уміння учнів захищати власну точку зору, вести дискусію. Ця зустріч поєднала читачів різних поглядів і збагатила усіх новим досвідом.
У непростій боротьбі першими стали учні нашого навчального закладу. Тож вітаємо учнів 3 курсу Щербак Богдану і Сисюка Олега з перемогою! Ви молодці! У вас було своє  бачення книги І.Я.Франка "Сойчине крило" і воно всіх захопило!
  
5. 31 жовтня 2019 року взяла участь у Школі філологічних наук (для вчителів української мови і літератури, російської мови і зарубіжної літератури).
Гостинно сьогодні  зустрів у своїх стінах Запорізький національний університет вчителів-філологів з усієї області (не рахувала, але мені здалося що нас було близько 200).  Зі словами-настановами плідної праці всіх учасників Школи привітала декан філологічного факультету Хом'як Тамара Володимирівна. Такі заходи цінні і важливі, адже навчання - це завжди рух вперед! Крім того, це зустріч в стінах рідного університету з  наставниками-викладачами і  колегами,  обмін інформацією, отримання нових знань і позитивних вражень.
Окрема подяка Бакаленко Ірині Миколаїівні за  організацію і  проведення цієї зустрічі. І дуже б хотілося запросити Ірину Миколаївну в гості до наших учнів з ціковою і такою потрібною інформацієї щодо ЗНО-2020.
  
6. 8 листопада 2019 року об 11.00 учні ДНЗ "Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту"  долучилися до масштабної для України події - написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності (впродовж 19 років проводиться цей захід).

7. 1 листопада 2019 року разом х викл. Хортицькою Т.І. провела у ДНЗ "Запорізький центр професійно-технічної оствіти водного транспорту" І (відбірковий) етап  ХХ Міжнародного конкурсу  української мови ім. Петра Яцика.
Кращі знавці української мови взяли участь у відбіркових змаганнях. Переможці  матимуть змогу випробувати силу у ІІ-му етапі цього конкурсу.

8. 8 листопада 2019 року  разом з  викл. Хортицькою Т.І.  провела у ДНЗ "Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту" відбірковий  І етап  Всеукраїнського конкурсу ім. Т.Шевченка, в якому взяли участь учні І-ІІІ курсів.  Перемогла учениця 3 курсу (гр. 11) Кубракова Є.
Мета конкурсу - вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка,  виявлення  творчо  обдарованої  молоді,   розвитку   її потенціалу,  виховання  у  молодого  покоління  поваги  до  мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні.

9. 15 листопада 2019 року впродовж шести годин тривав мовно-лiтературний марафон “Шануймося, браття, бо ми того вартi!”. О 8.00 стартували з гр. 7-8, потiм естафету прийняли групи 15-16, 11-12, 21-22, 23-24, фiнiшували з гр. 25-26... Вiкторини, творчi i музичнi завдання, загадки, ребуси – кожен з учнів зміг проявити себе і відповісти на безліч цікавих запитань.

10. 20 листопада 2019 року разом з викладачем проф. дисциплiн Жоржеско В.М. та учнями 3 курсу Ташеновим Данилом, Хмелем Олександром зустрiлися зi школярами 9, 11 класiв ЗОСШ № 97. Розповiдь про iсторiю нашого закладу, про престиж професiй, про навчальний i позаурочний процеси й перспективи працевлаштування - все це зацiкавило майбутнiх абiтурієнтiв. Данило з Сашком розповiли про свiй шлях у професiю та пiдготували музичний сюрприз для школярiв.
  
11.  9 січня 2020 року  взяла участь  у корпоративному ІТ-навчання "Використання цифрових інструментів Google". Завдяки методисту НМЦ ПТО у Запорізькій області Осіній Н.А., ознайомилася з широкими  можливостями застосування інстументів Google.
  
12. 18 лютого 2020 року у ДНЗ "Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту" організувала зустріч з представницею Запорізького національного університету Бакаленко Іриною Миколаївною. Хто ж зможе краще донести інформацію про ЗНО, ніж вона? Опрацювати такий великий масив інформації, зробити її цікавою і доступною, підкріпити все це прикладами з життя та неординарними випадками зі складання ЗНО попередніх років – все це їй вдалося на всі 100%! Тепер я точно знаю, що мої учні відповідальніше будуть ставитися до підготовки та складання ЗНО.

13. 6 лютого 2020 р.  взяла участь в обласному семiнарi-практикумi викладачiв суспiльних дисциплiн, який вiдбувся на базi ДНЗ “Запорiзький полiтехнiчний центр професiйно-технiчної освiти”. Вiдкритий урок, майстер-клас, цiкавi доповiдi з досвiду роботи, гостиннiсть органiзаторiв, душевна теплота, довгоочiкувана зустрiч з колежанками, море позитиву i нових знань.

14. 18 березня 2020 року  я виступила спікером вебінару на тему «Позакласна робота викладача-філолога як один із засобів виховання організаційно-діяльнісних умінь учнів ЗП (ПТ)О (на прикладі  мовно-літературного гуртка та видання інформаційного бюлетеня «Вітрила» у ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту»). Ця тема завжди буде актуальною, адже позакласна робота – це обов'язкова  складова частина освітнього процесу. Вона проводиться паралельно з класною й служить засобом розширення, поглиблення й вдосконалення знань, здобутих на заняттях, активізації пізнавальної діяльності учнів. Хочу щиро подякувати свої учням, які беруть участь в реалізації всіх моїх ідей та планів й самі  багато чому мене вчать.

Вебінар можна переглянути за посиланням:

https://youtu.be/atmojaEiLLM?fbclid=IwAR1B3RG7IJW8RpBzkHhePkIyjlFDi2njUj_veV3M61LIsCIdnypBqSfLCD0

   

15. Напередодні Дня відкритих дверей у ДНЗ «ЗЦПТОСТ», який був заплановано на 19 лютого 2020 року,  разом з учнями відзняли і змонтували відео  про навчальний заклад, яке було розміщено в  соціальних мережах і яке за 5 днів набрало  близько 6 тис. переглядів. 

16. 28 лютого 2020 року у ДНЗ "Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту" відбулися традиційні щорічні "Козацькі розваги- 2020". Хочу привітати найсильніших і найвитриваліших хлопців нашого закладу - гр. 7-8 з перемогою в загальному заліку. Вже другий рік поспіль ви підтверджуєте титул чемпіонів.  Під моїм керівництвом, було  змонтоване відео про цей захід, який  розлетілося  мережею інтернет. Інше відео – робота професіоналів з телебачення.

Відеорепортаж можна переглянути за посиланням:
  
17. Карантин не став на заваді самоосвіті. Тому всі викладачі, залишаючи вдома,  працюють не лише тільки з учням дистанційно і  звичайно ж займаються самоосвітою. Ось і я стала учасником  вебінару на тему «Використання сервісу Zoom  для проведення дистанційних занять». Адже, викладачі України, як і їхні колеги з усього світу, опинилися перед необхідністю оперативно організувати дистанційне навчання в умовах карантину. Академічна свобода дозволяє обрати найбільш оптимальну платформу, програму та цифровий ресурс. Під час вебінару я дізналася, як використовувати сервіс Zoom для проведення дистанційних занять і організації роботи педагогічного колективу, ознайомилася з успішними прикладами використання цього сервісу і порівняла його з подібними платформами Skype і Meet.

18. Пройшла дистанційно курс «Бери і роби» на  платформі EdEra. Курс «Бери й роби» - це якісні готові рішення, які можна доповнити власними ідеями. Серед тем: настільні та психологічні ігри, стратегії критичного мислення, корисні інструменти для креативного аналізу та багато інших. В основі курсу – практичні інструменти, щоб урізноманітнити уроки та змінити їхню форму, а іноді й зміст. Своїми ідеями та досвідом поділяться 15 експертів громадської спілки «Освіторія», освітні гуру з США, Канади та Європи, нейропсихологи, поведінкові спеціалісти й найкращі вчителі світу, які спеціалізуються на методиках змішаного навчання, креативного мислення, формувального оцінювання, нейрофізіології.

19. 7 квітня 2020 року взяла участь в інтернет-зустріч з колегами-викладачами закладів П(ПТ)О в Запорізькій області  на платформі Zoom. Цю зустріч організувала методистка НМЦ ПТО Лілія Іванівна Четверякова. Під час зустрічі порушувалися актуальні питання  дистанційного навчання та  обговорювалися проблеми,  які виникають під час  роботи з учнями в ClassRoom та Zoom.

20. Не лише тільки учні  навчаються дистанційно під час карантину, а й  викладачі також  намагаються здобути нові та цікаві знання, які потім можна буде передати своїм учням. Дякуючи освітній платформі EdEra, я мала змогу пройти  курс "Учням про освіту і кар'єру". Онлайн-курс складався з 18 відео-лекцій, 4-х інтерактивних тестів, 3-х планів уроків, презентацій, додаткових матеріалів та фінального іспиту. Курс розміщено на платформі ed-era.com. Навчання проводиться дистанційно у зручний час та у зручному для слухачів місці.  Навчання на курсі безкоштовне. Для того щоб розпочати навчання, необхідно  лише зареєструватись на платформі.

21. Організувала 27 лютого 2020 року для учнів 3 курсу, гр. 7-8, проф. “Моторист, машинiст, матрос”  зустрiч з Ю.А. Вороною - випускником нашого навчального закладу (2003 р.), який з перших рук доніс iнформацiю про можливостi подальшого навчання й працевлаштування, оформлення документiв, перспектив кар'єрного росту.
Життя триває,  сьогоднішні мої учні, сподіваюсь, вже завтра стануть справжніми професіоналами  своєї справи.
   
22. Під час карантину учням разом зі своїми учнями пройшла онлайн-навчання на платформі EdEra з курсу "Українська мова" і таким чином підтримала своїх учнів у нелегкій справі готуватися до ЗНО.
Учням корисно і потрібно це, бо вони саме зараз готуються до ЗНО з української мови і літератури і повторюють пройдений матеріал.

23. 22  квітня 2020 року взяла участь  в відеоконференції викладачів-філологів на тему «Вивчення предметів «українська мова» і «українська література» в контексті підготовки до ЗНО-2020», яку організувала методистка НМЦ  ПТО у Запорізький області Л.І.Четверякова. Спікерами виступи голови експертних творчих груп викладачів української мови і літератури м. Запоріжжя  Ірина Кокіна і м. Мелітополя Наталя Кардашова.
Для більшості вчителів перехід на дистанційне навчання – це, звісно, виклик. І зараз ми поринаємо у по-справжньому віртуальне навчання і самоосвіту. Але, найбільше всіх хвилюють учні старших курсів, їхня підготовка до ЗНО. Тому саме з цією метою  викладачі  професійних (професійно-технічних) закладів освіти  Запорізької області  зустрілися (віртуально) на платформі ZOOM, щоб  поділитися досвідом  підготовки  учнів до ЗНО під час карантину із застосуванням технологій дистанційного навчання.

24. 7 травня 2020 року взяла участь  в інтернет-конференції «Драйв VS журба: Ігрові методики викладання української літератури», спікерами якої виступили   дві чарівні панянки  – Марина Куценко (к.філ.н., співробітниця Харківського літературного музею, розробниця  інтерактивних  музейних програм, співавторка проекту «Кав’ярня Пока в ЛітМузеї») та Ольга Черемська (учителька  української мови в приватній школі Харкова «Школа перемен», випускниця Запорізького національного університету). Зустріч тривала впродовж  трьох сесій на платформі ZOOM, але й цього  часу не вистачило, щоб вдосталь наспілкуватися й ознайомитися з таким величезним практичним досвідом двох  закоханих у свою справу філологинь! Учасники конференції змогли ознайомитися з різними ігровими методиками, які вже пройшли випробування в ЛітМузеї м. Харкова, це й  літературні квести, кросворди, гра «Бінґо», «Філософська торбинка», «Інтерактивне знайомство. Алфавіт», «Який ти науковець?» та багато інших.

25. 7 травня 2020 року організувала і провела iнтернет-конференцiю для членкинь експертної творчої групи викладачів української мови і літератури «Берегиня» (м. Запоріжжя) була проведена науково-практична інтернет-конференція на тему «ДОСВІД ВИКОРИСТАННЯ ВИКЛАДАЧАМИ-ФІЛОЛОГАМИ ТЕХНОЛОГІЙ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ В ЗАКЛАДАХ П(ПТ) ОСВІТИ».  Серед запрошених гостей були: Л.І.Четверякова (методистка НМЦ ПТО у Запорізькій області), І.М. Бакаленко (к.пед.н., доц. кафедри української літератури Запорізького національного університет), Н.Г. Кардашова (голова експертної творчої групи викладачів української мови і літератури м. Мелітополь) та викладачки із закладів проф.-тех. освіти Запорізької області.
Всі учасники конференції мали змогу поділитися своїм досвідом використання технології дистанційного навчання в закладах П (ПТ) освіти. Доповіді були різнопланові, містили досвід практичного застосування, цікаві, а саме: «Дистанційне навчання: неочікуваний виклик і чарівний поштовх» (Лапіна І.В.), «Використання технологій дистанційного навчання при вивченні української мови та літератури в ДНЗ «Запорізький ПЦПТО» (Нестеренко Н.М.), Кокіна І.А. «Практичний досвід використання можливостей GOOGLE ClassRoom викладачем-філологом під час карантину» (Кокіна І.А.), «Досвід дистанційного навчання та спілкування в період карантину» (Колодка О.О.), «Досвід роботи викладача філологічних дисциплін під час карантину» (Чигілейчик Ж.М.), «Інтерактивний плакат як засіб візуалізації навчального матеріалу під час дистанційного навчання» (Антонова О.М.), «EDERA – студія онлайн освіти, як одна із форм самостійної підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання» (Хортицька Т.І.).
Подарунком для всіх учасників став Збірник тез доповідей, який всі отримали вже через 3 хвилини, пісня закiнчення сесії конференції.
  
26. Під час карантину організувала учнів для участі в акції "1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо", щоб вшанувати пам'ять дідів і прадідів, які поклали своє життя, боронячи нашу землю від фашизму в роки Другої світової війни. Обрали разом вірші,  учні вивчили напам'ять  та відзняли відео, потім його було змонтовано і відправлено у Центр патріотичного виховання молоді (м. Запоріжжя), та розповсюджено у соціальних мережах.
Переглянути відео можна за посиланнями:

27. До 90-річчя Ліни Костенко  організувала учнів створити відеопоезію на вірші видатною української  поетеси. Так, разом з учнями 3 курсу було  відзнято і змонтовано відео, яке потім було розміщено разом з привітальним адресом у  соціальних мережах.
Переглянути відео можна за посиланнями:

28. 21 травня 2020 року взяла участь у вебінарі  "Технології дистанційного навчання у підготовці кваліфікованих робітників нової формації".  Як важливо зараз, саме під час  карантину,  викладачам професійних (професійно-технічних) закладів освіти  отримати  підтримку, допомогу, а також поділитися досвідом  використання технологій дистанційного навчання. Вебінар зібрав близько 300 викладачів  з усіх куточків України. Так, карантин спонукав  всіх нас перейти на новий рівень викладання... це складно, це цікаво, це актуально!
  
29. Поділилася  досвідом своєї роботи, а саме створення буктрейлеру, на сторінках  газети  «Обрій профтехосвіти» (листопад, 2019 року).

30 У рамках проведення профорінтаційних заходів у  нашому закладі  разом з учнем 3 курсу Ташеновим Д. відзняли відеоролік про наш заклад «Спадкоємність поколінь, 2020».
Переглянути відео можна за посиланнями:

31. До 70-річчя бібліотекаря Крючкової Людмили Олександрівни, яка працює з першого дня  заснування ДНЗ «ЗЦПТОВТ»  та з нагоди 48-річчя нашого закладу, разом з учнями 3 курсу відзняли і змонтували відео «Подорож довжиною в тисячу мили або 48 років…».
Переглянути відео можна за посиланнями:

32. Організувала участь учнів гр. 7-8 у конкурсу  прикладного мистецтва. Робота   Літвінова  Віталія (яку від підготував разом з мамою)  перемогла у відбірковому етапі конкурсу (обласний етап конкурс  був проведений заочно у зв’язку з карантином).


33. 17 червня 2020 року взяла участь у відеоконференції експертної творчої групи викладачів української мови і літератури "Дивослово" (м. Мелітополь)  на тему "Візуалізація на уроках української мови і літератури". 
  
33. Впродовж навчального року щомісяця, як результат плідної роботи мовно-літературного гуртка, у світ виходив інформаційний бюлетень  мовно-літературного гуртка «Вітрила».
З випусками усіх  «Вітрил» можна  познайомитися за посиланням:

  

Звіт за 2017-2018 навч. рік 


У наш час накопичилась величезна
кількість знань, гідних вивчення.
І.Кант

2017/2018 навч. рік був насичений на події (участь у конкурсах, семінарах, конференціях), успішним  та результативним.
І) Відкриті уроки за заходи:
v   6 листопада 2017 року підготувала і провела з учнями І курсу (гр. 7-8) відкритий урок на тему  «Борис Грінченко. Життя, різножанрова творчість (огляд), багатогранна діяльність митця і вченого. Оповідання «Каторжна». Утвердження прагнення до любові і добра. Психологізм у розкритті образу Докії». На уроці були використанні  новітні ІКТ та неординарні підходи для подачі та перевірки знань учнів.
v   9 листопада 2017 року до Дня української писемності і мови провела відкритий захід «Бринить, співає  рідна мова» з учнями І-ІІ курсів (проф. «Моторист (машиніст); матрос»). Наприкінці заходу біла проведена гра-вікторина на кращого знавця української фразеології.
v   8 травня 2018 року підготувала і провела відкритий захід «8 Травня – день пам’яті та примирення».
ІІ) Членство в журі  обласних та міжнародних конкурсів:
v   Член журі ІІІ (обласного) етапу ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів ПТНЗ Запорізької області (9 грудня 2017 року).
v   Член журі та експертної комісії  ІІ  науково-практичній конференції учнів професійно-технічних закладів Запорізької області «Україна очима молоді» (18 квітня 2018 року).
ІІІ) Участь в семінарах:
v   18 жовтня 2017 року  обласний семінар викладачів української мови та літератури, на якому виступила з доповіддю «Зміни у програмі викладання української літератури на 2017/2018 навчальний рік» (ДНЗ «Вільнянський професійний ліцей», м. Вільнянськ);
v   12 жовтня 2017 року  семінар  для викладачів історії на тему «Створення  толерантних умов  для всебічного розвитку учнів на уроках історії» (ДНЗ «Мелітопольську вище професійне училище», м. Мелітополь);
v   11 січня 2018 року обласний семінар заступників директорів та викладачів української мови та літератури щодо підготовки до ЗНО (ДНЗ «Запорізький професійний ліцей сервісу», м. Запоріжжя);
v   4 квітня 2018 року обласний семінар-практикум викладачів української мови та літератури, зарубіжної літератури, що проводився на базі ДНЗ «Багатопрофільний центр ПТО». На семінарі  презентувала доповідь на тему «Зміни в навчальній програмі з української літератури, що набувають чинності с 1 вересня 2018 року» (ДНЗ «Багатопрофільний центр ПТО», м. Токмак).
ІV) Підготовка учнів Центру до участі в конкурсах і конференціях:
v   25 листопада 2017 року відбувся обласний етап Міжнародного  мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді  ім. Тараса Шевченка. Наш навчальний заклад представляв переможець відбіркового етапу – учень ІІІ курсу,  гр. 23-24 Батурін Іван (керівник І.А.Кокіна), який  серед 30  учнів професійно-технічних закладів області здобув омріяну перемогу – ІІ місце.
v   9 листопада 2017 року  Всеукраїнський диктант національної єдності. Учні з різних груп  нашого Центру, разом з усією Україною, долучилися до на написання Всеукраїнського диктанту національної єдності. Понад 50 учнів зібралися в кабінеті української мови, щоб написали  цей диктант і дізнатися про рівень своєї грамотності. Адже  любов до Батьківщини починається зі  знання та любові мови, культури, історії та звичаїв свого народу.
v   у грудні 2017 року учень гр. 1-2 Нікітченко Максим (керівник – І.А.Кокіна) взяв учать у ХVІІ Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості серед учнів ПНТЗ Запорізької області в номінації «Історія» на тему: «Сучасний процес  державотворення – наша спільна справа».
v   у грудні 2017 року взяла учать у ХVІІ Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості серед учнів ПНТЗ Запорізької області в номінації «Література» учениця гр. 5-6 Базюк Юлія (керівник І.А.Кокіна). Вона представила свій вірш «Це наша земля…».
v   у грудні 2017 року  учень ІІ курсу Федорченко Олександр (керівник І.А.Кокіна) підготував роботу на тему «Запорізький край у роки Великого Голодомору 1932-1933 рр.» для участі  у ІІ Міжнародному міждисциплінарному конкурсі наукових і творчих робіт імені Володимира і Лідії Коваленко (в номінації «Кращі творчі і дослідницькі роботи учнів 5-11 класів»). Хоч і робота не увійшла до числа переможців у цьому масштабному конкурсі, але приємно, серед 1500 конкурсних робіт, присвячених одній темі – темі Голодомору 1932-1933 років – була і наша робота.
v   18 квітня 2018 року на  ІІ  науково-практичній конференції учнів професійно-технічних закладів Запорізької області «Україна очима молоді», гідно презентували свою  наукову розвідку учень І курсу Ташенов Данило (професія «Моторист (машиніст); матрос») з керівником І.А.Кокіною  на тему «Особливості мовленнєвого етикету українців (на прикладі збірки приказок та прислів’їв Матвія Номиса)». За результатами засідання секції «Українська мова; українська література; література рідного краю»  робота  Ташенова Д.  увійшла в п’ятірку найкращих (2 місце) і була відзначена сертифікатом.
v   19 квітня 2018 року  на  VІІ (щорічній) студентській науково-практичній конференції «Хортицькі читання», яка  традиційно проводилася з  стінах Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій, свою роботи представив учень І курсу (гр. 11-12) Охріменко Єгор з доповіддю «Голодомор 1932-1933 рр. в Запорізькому краї» (керівник Кокіна І.А.). За підсумками конференції Єгор був відзначений Дипломом ІІ ступеня та за вагомий внесок у розвиток і пропаганду сфери національно-патріотичного виховання  молоді Запорізького краю Грамотою Обласного центру патріотичного виховання молоді.
V) Робота мовно-літературного гуртка «Вітрила».
Літературний гурток «Вітрила» був створений для того, щоб задовольняти запити учнів, що цікавляться певним колом питань. Він  зібрав  в коло однодумців учнів різних курсів та спеціальностей. Засідання гуртка проводяться один раз на два тижні. На заняттях гуртка може практикуються такі види роботи: знайомство учнів з новинками художньої літератури, зі спогадами про письменників, прослуховування доповідей і рефератів учнів на різні літературні теми, цікаві повідомлення в пресі (місцевій чи регіональній) на літературні та мистецькі теми, обговорення творчих надбань чи спроб самих учасників гуртка, опрацювання літературознавчої літератури про особливості віршування, написання прози різних жанрів, про культуру мовлення, складання заміток до газет, підготовка літературної сторінки до районної чи міської преси, випуск стінгазет, шкільних альманахів, перегляд відеофільмів чи вистав тощо.
VІ) Видання Інформаційного бюлетеня мовно-літературного гуртка «Вітрила».
У 2017/2018 році за результати роботи мовно-літературного гуртка було видано 10 випусків Інформаційного бюлетеня  «Вітрила». Учні активно залучаються до підготовки видання  бюлетені:  відшуковують цікаві факти з мови та літератури, розміщують інформацію, яка б зацікавила їхніх однолітків, не забувають і про  важливість складання ЗНО (нагадування про правила та винятки з правил). Тож інформація не тільки цікава, а й корисна.
VІІ) Громадська діяльність та публікації.
У вересні 2017 року Ірина Анатоліївна Кокіна була обрана головою експертної творчої групи викладачів української мови та літератури «Берегиня» м. Запоріжжя. За її участю були  підготовлені та видані два збірника: Методичний збірник з досвіду роботи експертної творчої групи викладачів української мови та літератури «Берегиня» м. Запоріжжя (2017. – С. 36-52); Доповіді учасників ІІ науково-практичної конференції «Україна очима молоді» серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти. – Запоріжжя :  НМЦ ПТО, 2018. – 174 с. (автор передмови та післямови до збірника).
Крім того,  у грудні 2017 року стаття Кокіної І.А. була опублікована в журналі «Обрій профтехосвіти» («Позакласна робота викладача-філолога як один із засобів виховання організаційно-діяльнісних умінь учнів у ПТНЗ (на прикладі літературного гуртка та видання інформаційного бюлетеня «Вітрила» ДНЗ «запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту»)» // Обрій профтехосвіти». – № 20 (25),  грудень 2017 р. – С. 8-11). 



Звіт за 2016-2017 навч.рік
Про свої здібності людина може дізнатися,
тільки спробувавши прикласти їх.
Луцій Анней (син) Сенека

З вересня цього навчального року поновив свою роботу літературний гурток «Вітрила», під керівництвом викладача української мови та літератури Кокіної Ірини Анатоліївни.
Літературний гурток – одна з найзручніших і найефективніших форм організації позакласної роботи. Завдяки їй можна охопити велику кількість учнів і проводити позакласні заходи у взаємозв'язку з навчальною роботою, з іншими видами мистецтва та іншими шкільними предметами. А це дає змогу учням зіставляти, самостійно оцінювати твори. До того ж, колективні форми роботи органічно поєднуються з індивідуальною роботою, що допомагає виявленню творчої активності кожного учня. Застосування різноманітних методичних прийомів в організації роботи секцій та засідань клубу сприяє виконанню учнями багатьох видів робіт; до занять залучаються діти різних категорій, зокрема й «груп ризику», учні з різними навчальними досягненнями. Підлітки можуть бути учасниками тих заходів, які їх зацікавили. Така форма роботи – це завжди новинка, відкриття, сюрприз, тому учням тут завжди цікаво.
Літературний гурток «Вітрила» був створений для того, щоб задовольняти запити учнів, що цікавляться певним колом питань. Він  зібрав  в коло однодумців учнів різних курсів та спеціальностей. Засідання гуртка проводяться один раз на два тижні. На заняттях гуртка може практикуються такі види роботи: знайомство учнів з новинками художньої літератури, зі спогадами про письменників, прослуховування доповідей і рефератів учнів на різні літературні теми, цікаві повідомлення в пресі (місцевій чи регіональній) на літературні та мистецькі теми, обговорення творчих надбань чи спроб самих учасників гуртка, опрацювання літературознавчої літератури про особливості віршування, написання прози різних жанрів, про культуру мовлення, складання заміток до газет, підготовка літературної сторінки до районної чи міської преси, випуск стінгазет, шкільних альманахів, перегляд відеофільмів чи вистав тощо.
До того ж, гуртківців активно залучаються до проведення уроків літератури. Вони готують індивідуальні повідомлення про письменників чи їхні твори, які не передбачені програмою для текстуального вивчення, вивчають вірші напам’ять і виступають під час лекції, готують виставку книг і роблять коментар, допомагають в оформленні кабінету літератури (виготовляють наочність, тематична папки, роздатковий матеріал тощо).
Є і певні здобутки наших гуртківців:
Так, Федорченко Олександр (учень 1 курсу, гр. 3-4)  брав участь у відбірковому, а потім і в ІІ-му етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка де посів почесне 7 місце серед учнів всіх професійно-технічних закладів Запорізької області. Нехай це хоч не велика перемога, але це була його перша спроба і маємо надію, що  наступного року він  зможе предстати гідно наш заклад. Бажаємо йому подальших успіхів, адже він має неабиякий потенціал.
На початку навчального року гуртківцями під керівництвом викладача І.А.Кокіної та бібліотекаря Л.О.Крючкової був проведений Круглий стіл на тему «М.Грушевський – вчений, дослідник, громадський діяч», що проводився в рамках вшанування пам’яті видатного українського діяча – першого президента України. На засіданні круглого столу було обговорено та висвітлено найосновніші віхи життя і творчості цієї людини, відбулися дебати а в  кінці  учням для перегляду був запропонований документальний фільм про цю видатну  людину.
У жовтні 20016 року  був організований  та проведений  позакласний захід «Гра-вікторина «Славні нащадки запорозьких козаків», переможницею в якій стала команда під керівництвом отамана Батуріна Івана (ІІ курс, гр. 23-24). Цікаві були запитання, що стосувалися традицій і звичаїв запорозьких козаків, історії війська, знання внеску кошових отаманів та гетьманів у становлення української державності.
До того ж, Батурін Іван (учень ІІ курсу, гр. 23-24; наук. керівник Кокіна І.А.) взяв участь і став переможцем  Обласного літературно-дослідницького конкурсу «Патріотизм у долі Запоріжжя» в номінації «патріотизм періоду незалежності України» - посів ІІІ місце і був нагороджений Дипломом  та  цінним подарунком.
Його поетичний талант раз у раз дивував місто Запоріжжя. Він був нагороджений премією соціальної організації «Стихія» за участь у  фестивалі «Поет-слем-2016» (грудень 2016 р.). У обласному конкурсі-огляді авторської поезії (лютий 2017 р.) «Моя Україна» посів І місце.
У листопаді, в рамках декади гуманітарного циклу,  було проведено свято «День української  писемності та мови», в якому активну участь взяли гуртківці І курсу: Євтушенко Яна (гр. 5-6), Попов Володимир (гр. 1-2), Абду Хасан Софія (гр. 3-4), Іванова Дарина (гр. 3-4), Передерій Данило (гр. 1-2), Передерій Кирило (гр. 1-2), Лютий Олександр (гр. 1-2), Ланченко Олександра (гр. 3-4), Савченко Микита (гр. 1-2) та ін. Учні самі підготували та розказали всім про історію походження писемності, вивчили напам’ять вірші, розшукали цікаві відомості та факти про мови світу і українську мову зокрема. Наприкінці заходу була влаштована гра-вікторина «Найкращі знавці української фразеології» між двома групами першокурсників – гр. 3-4 і гр. 1-2, яка викликала масу емоцій в учнів. Всі разом вони згадали більше ніж сто приказок та прислів’їв.
У січні 2017 року був оголошений Обласний конкурс «Європа починається з тебе» серед учнів всіх  форм навчання. Після проведення внутрішнього етапу конкурсу (участь в якому взяли учні всіх курсів), переможцем було визнано Попова Володимира (І курс, гр.1-2), роботу якого і було відіслано на обласний етап цього конкурсу. І ось очікувана перемога! На обласному етапі Володимир посів ІІІ місце і був нагороджений Дипломом переможця.
  У лютому 2017 року  відбувся ХVІ Всеукраїнський  конкурс учнівської творчості, присвячений 100-річчю утворення Української Центральної Ради та проголошення Української Народної Республіки. Наш навчальний заклад на цьому конкурсі презентували учні у двох номінаціях: в номінації «Література» – Жадьонова Карина (ІІ курс, гр. 23-24) та в номінації «Історія» – Попов Володимир (І курс, гр. 1-2). Варто відзначити, що учні творчо підійшли до завдань цього конкурсу і присвятили свої роботи видатним діячам нашого Запорізького краю – академіку-мовознавцю В.А.Чабаненку та  професору-історику А.В.Бойку. Це ті люди, які своє життя присвятили дослідженню, популяризації всього українського і неабияку роль відіграли  у розбудові української державності.
21 березня 2017 року  відбувся конкурс  на  кращого декламатора поезії Т.Г. Шевченка. Цей конкурс було проведено у рамках  низки заходів  щодо вшанування пам’яті видатного українського поета та художника Тараса Шевченка. Участь у цьому конкурсі взяли  учні І-ІІІ курсів. Хотілося відзначити найкращих: Іван Батурін (гр. 23), Володимир Попов (гр. 1-2), Максим Чепіга (гр. 21-22), Кирило Савченко (гр. 21-22), Ілля Фарина (гр. 1-2), Олексій Сергєєв (гр. 21-22), Яна Євтушенко (гр. 5-6), Павло Романченко (гр. 15). Переможцями цього конкурсу були  визнанні  Батурін Іван, Попов Володимир та Савченко Кирило.
31 березня 2017 року  на першій  обласній науково-практичній конференції учнів професійно-технічних закладів, що відбулася на базі ВПТУ «Моторобудівник»  підготували та презентували  доповідь «Ергоніми Олександрівського району м.Запоріжжя» учень 1 курсу гр.1-2 Попов Володимир з науковим керівником Кокіной І.А. Доповідь Володимира  була високо оцінена і  визнана однією найкращою (в загальному рейтингу – 3 місце). Учень і викладач були нагороджені сертифікатами та їх доповідь опублікована в збірнику доповідей конференції.
І найголовніше. Продуктом діяльності літературного гуртка є випуск інформаційного бюлетеня ДНЗ «ЗЦПТОВТ» «Вітрила». До речі, Кокіна Ірина Анатоліївна, маючи досвід видання невеликого формату учнівських газет, започаткувала та  долучила до цієї справи усіх гуртківців.
Випуск інформаційного бюлетеня було започатковано у першому семестрі 2016/207 навчального року. Рубрики виникали самі по собі. Інколи самі гуртківці давали їм назву, інколи - викладач. Спочатку виникла ідея випуску інформаційного бюлетеня, який би знайомив учнів з новинами в галузі літературі, знайомив би їх з видатними письменниками та поетами, з їх біографічними сторінками, але потім обрії цього бюлетеня розширилися і в майбутньому він, можливо, отримає нову назву, нову структуру, нову форму.
Ідей дуже багато, вони з часом будуть реалізовуватися і змінювати формат цього невеличкого видання. Все буде залежати від того, яким це видання захочуть бачити самі гуртківці.
На сьогодні у «Вітрилах» мають місце такі рубрики: «Святкова подія», «Цікаво знати», «Святковий календар», «Говоримо правильно», «Поезії гуртківців», «Поетична колонка», «Історичні події», «Ювілейні дати», «Народна мудрість про мову», «Вітаємо» та ін.
Варто підкреслити, що гуртківці самі беруть активну участь у зібранні інформації для цього невеличкого видання, самі пропонують теми для висвітлення, підбирають фото  та інформацію. Для кожного з них є великим щастям побачити своє прізвище під розміщеною інформацією, побачити своє фото, або опублікувати власний вірш.
Усі перераховані види діяльності, як і інші, що розвивають ініціативу, кмітливість, творчу думку гуртківців, плануються на різні заняття так, щоб уникнути одноманітності в побудові та проведенні роботи. Отже, програма літературного гуртка спрямована на творчу працю учня, його самореалізацію в літературній творчості. А викладач виступає лише посередником, зв’язківцем між учнем і Словом.  
Ще навчальний рік на закінчився і попереду ще багато цікавих конкурсів, позакласних заходів, засідань літературного гуртка, видання нових випусків «Вітрил», нові звершення і перемоги… І кожен бажаючий зможе реалізуватися і знайти себе. А допоможе Вам в цьому керівник літературного гуртка – Кокіна Ірина Анатоліївна.

Немає коментарів:

Дописати коментар